Fasado šiltinimas poliuretano putomis, tai ekonomiškiausias ir greičiausias pastato šiltinimo būdas.

Šiltinimas poliuretano putomis procese, gali būti izoliuojamos įvairios pastato dalys, tokios kaip plokšti ir šlaitiniai stogai, lubos, perdangos, pertvaros, išorinės bei vidinės sienos bei pamatai. Poliuretano putomis galima šiltinti medinius ir mūrinius pastatus, statomus naujus ir senus renovuojamus pastatus.

    Stogo ir pastogės šiltinimas poliuretano putomis padės sumažinti didžiąją dalį šildymo išlaidų. Šiltinant nereikės jokių tvirtinimo detalių.

Fasado šiltinimas poliuretano putomis

Poliuretano putos yra skirstomos į dvi rūšis: Atvirų ir Uždarų porų poliuretano putos.

     Atvirų porų poliuretano putos

dažniausiai yra naudojamos patalpų viduje dėl garso izoliacijos ar šilto klimato zonose sienų ir stogų apšiltinimui. Kadangi atviros poros yra kaip porolonas, esant dideliems temperatūrų skirtumams šiose putose kondensuojasi vanduo, kuris laikui bėgant šilumines savybes gali sumažinti per pus.

     Uždarų porų poliuretano putos

Dėl savo savybių, uždarų porų poliuretano putos yra naudojamos pastatų šiltinimui iš išorės ir iš vidaus. Kadangi uždarų porų poliuretano putos pasižymi ypač didele šilumine varža, todėl šiltinimo sluoksnis gali būti per pus mažesnis nei atvirų porų poliuretano putų. Uždarų poliuretano putų struktūra yra 95% uždarų porų ir 5% atvirų porų. Uždaros poros suteikia putoms jų atsparumo vandeniui savybes, o atviros poros suteikia galimybę putoms „kvėpuoti“, todėl apie 5% atvirų porų leidžia stogo konstrukcijai kvėpuoti ir išgarinti drėgmės perteklių. Tuo tarpu pati puta lieka nepralaidi vandeniui, todėl nereikės papildomos hidroizoliacijos.